Polimerinė bituminė plėvelė

Polimerinė bituminė plėvelė image

Tai ruloninė medžiaga, pagaminta iš poliizobutileno ir kitų polimerinių bei bituminių priedų. Plėvelė naudojama kaip požeminių ir kitų statybinių konstrukcijų hidroizoliacinė medžiaga, denginių garo izoliaciniam sluoksniui, tiltų, viadukų, tunelių konstrukcijų hidroizoliacijai ir kitur, esant žemiausiai temperatūrai -50 °C. Plėvelę galima naudoti individualių namų ir kitų statinių statyboje, klojant po čerpėmis, šiferiu, pamatų bei denginių hidroizoliacijai. Šiluminių konstrukcijų izoliacijai naudojamas tada, kai izoliuojamas paviršius ne karštesnis, kaip 60 °C.

Klijavimui rekomenduojame du būdus:

  • gruntuojant izoliuojamąjį paviršių karštu bitumu arba kaitinant plėvelę, kurios sudėtyje esančios medžiagos lydosi aukštesnėje, kaip 70 °C temperatūroje.
  • "šaltuoju būdu", naudojant klijus bitumui, pvz. "ASKOVIL".

Naudojimo instrukcija

Prieš pradedant izoliuoti vamzdynų paviršius reikia nuvalyti nuo purvo, rūdžių, reibalų, dulkių, o jei jie drėgni - dar papildomai džiovinami. Atlikus izoliuojamų paviršių paruošimo darbus, nedelsiant atliekami vamzdynų paviršiaus izoliavimo darbai. Gruntuotės sluoksnis (karštas bitumas) turi būti lygus, vientisas, be nutekėjimų visame vamzdyno paviršiuje. Įzoliuojant būtina stebėti, kad izoliacija būtu lygi, nesusidarytu oro tarpai. Vyniojant plėvelę, daromos ne mažesnės kaip 2,5 cm užuolaidos. Naujos ir senos izoliacijų sujungimo plotis turi būti ne mažesnis kaip 10 cm. Prieš atliekant izoliavimo darbus, bitumas pašildomas iki 160-180 °C temperatūros. Užnešant gruntą ant izoliuojamo paviršiaus, jo temperatūra neturi viršyti 140 °C. Pradėti izoliavimo darbai turi būti užbaigti tą pačia dieną. Suvirintų sandūrų izoliavimas atliekamas tik po dujotiekio sandarumo išbandymo. Analogiška tvarka izoliuojamos metalinės požeminės talpos.

Techninės charakteristikos

Savybės Standartas Mato vnt. Norma plėvelei
0,55 mm storio 1 mm storio
Išvaizda Įmonės stand. 7.3 p. - Plėvelė turi būti lygi, be matomų defektų
Nelaidumas vandeniui esant 20 N/cm2 LST EN 1928 - Vanduo neturi prasiskverbti
Stipris tempiant LST EN ISO 527-1 MPa 8 10
Santykinis pailgėjimas 23 °C temp. LST EN ISO 527-1 % 40 35
Lankstumas -25 °C temp. LST 1356 - Be įtrukimų
Atsparumas karsčiui 60 °C temperatūroje LST EN 1110 - Be nutekėjimų
Matmenų pokytis po 30 min. 60 °C temp. LST ISO 11501 % ±1 ±1